fbpx

DLIGHT

.

Система 5С, ощадливе виробництво, або як пройшов наш день тренінгових занять

Навчатися ніколи не пізно! Тому день вчорашній керівники нашого виробництва та, звичайно ж, керуючий состав компанії, провели не на своїх робочих місцях, а у тренінгових заняттях.

Коли виробнича компанія стабільно й постійно розвивається, рухається вперед, знаходить для себе нові можливості зростання, а співробітники постійно підвищують свій професійний рівень, починає здаватися, що нічого змінювати не потрібно – можна розслабитися й плити за течією. Але саме такі відчуття й спонукають до інтуїтивного пошуку «слабких місць» та можливостей їх корегування. Адже тільки так можна залишатися не тільки стабільною компанією, але й компанією сучасною й конкурентоспроможною.

Тренінг «Ощадливе виробництво» та система 5S, який провів для наших співробітників «Центр бізнес-технологій ТОТ», став не тільки цікавим і пізнавальним проведенням часу, він дав можливість звернути увагу на досить прості речі, виправивши які, можна оптимізувати виробництво в цілому, роботу кожного та уникнути великої кількості зайвих витрат.

Сам по собі термін «Ощадливе виробництво» з’явився на японському підприємстві Toyota, а процес був заснований на постійному прагненні до максимального зменшення й усунення всіх видів трат та передбачає залучення кожного співробітника і, головне, постійну думку про клієнта.

Одним з інструментів цього процесу є система раціоналізації робочого місця, що має назву 5S.

5S – п’ять японських слів, що починаються саме на букву «С», означають чистоту й підтримку порядку на робочому місці, як запоруку якісної роботи, а у перекладі та більш докладно, то 5S – це:
1. «Сортування» — чітке виділення важливих та неважливих речей і позбавлення від останніх.
2. «Акуратність«, або ж дотримання порядку. Всі речі необхідно зберігати таким чином, щоб їх можна було легко та швидко знайти.
3. «Прибирання«, або утримання в чистоті. Говорить саме за себе.
4. «Підтримання порядку«, або стандартизація – умова для того, щоб дотримуватись перших трьох пунктів.
5. «Вдосконалювання«, або формування звички. Пам’ятаєте, що те, що зроблене понад 21 раз, стає нашою звичкою? Тож виконання всіх цих правил – це дуже легко!

Натхненні отриманою інформацією, практичними заняттями та днем, що був сповнений цікавостями і спілкуванням вже з дня сьогоднішнього починаємо запроваджувати нову систему, щоб за деякий час назвати себе по-справжньому «ощадливим виробництвом»!

Call Now Button