fbpx

DLIGHT

.

У Д ЛАЙТ здійснили незалежний контроль якості зварних швів грейферів

Контроль якості зварних швів — необхідна процедура для визначення якості металоконструкції. Якщо шов недостатньо щільний, з порушеною герметичністю та іншими деформаціями — все це неминуче позначиться на терміні експлуатації металоконструкції. Особливо швидко це станеться в разі, якщо металоконструкція буде перебувати під постійним тиском.

Європейською інжиніринговою компанією ПрАТ «ВТП «УКРЕНЕРГОЧОРМЕТ» проведено неруйнівний контроль зварних швів лісових захватів моделей DL-C2.U, DL-C4.U виробництва ТОВ «Д ЛАЙТ». Зроблено ультразвуковий контроль зварних швів за ISO 11666 та капілярний за ISO 23277.

Ультразвуковий метод використовує здатність ультразвукових хвиль відбиватися від кордонів, що розділяють дві пружні середовища з різними акустичними властивостями. Послана приладом ультразвукова хвиля, пройшовши метал, відбивається від його нижньої поверхні та повертається назад, фіксуючись датчиком. При наявності всередині металу дефекту, датчик відобразить спотворення хвилі. Різні дефекти відображаються по-різному, що дозволяє певним чином класифікувати їх.

Капілярний контроль заснований на капілярній активності рідини — її здатності втягуватися, проникати в найдрібніші канали (капіляри), наявні на поверхні матеріалів, в тому числі пори й тріщини зварних швів. Чим вище змочуваність рідини та чим менше радіус капіляра, тим більше глибина й швидкість проникнення рідини. Здебільшого, капілярний метод застосовують для виявлення невидимих або слабо видимих неозброєним оком поверхневих дефектів з відкритою порожниною.

Щоб забезпечити застосування стандарту в багатьох областях зварювального виробництва встановлюються три рівні якості. Вони позначаються символами B, C та D. Якість зварних швів продукції ТОВ «Д ЛАЙТ» відповідає рівню С (по ISO 5817). Результати контролю зафіксовані у відповідних протоколах.

Call Now Button