fbpx

ДРОБАРКИ ДЕРЕВИНИ В УКРАЇНІ 27.07.2023

Призначення та класифікація

Ще детальне обладнання знайшло широке застосування в галузі утилізації та вторинної обробки деревини. В основі процесу роботи подрібнювачів лежить рубка деревини в торцово-подовжньо-поперечному напрямку.

Класифікація рубальних машин

Подрібнювачі деревини для виробництва технологічної тріски поділяються на наступні групи:

1. Залежно від типу робочого органу:

 • дискові подрібнювачі, робочий орган яких виконаний у вигляді плоского або профільного (гелікоїдального) диска з ножами на ньому;
 • барабанні подрібнювачі, робочий орган яких виконаний у вигляді барабана з ножами на зовнішній поверхні:
 • рубальні машини з робочим органом у вигляді циліндра;
 • рубальні машини з робочим органом як конуса;
 • дереводробарки з робочим органом у вигляді двох конусів, розташованих на одній осі і з’єднаних один з одним вершинами;

2. За мобільністю:

 • пересувні подрібнювачі деревини; (причіпні, напівпричіпні, змонтовані на рамі базового трактора)
 • стаціонарні щеподробилки;

3. За способом завантаження деревини:

 • рубальні машини з горизонтально розташованим завантажувальним бункером, деревину в який подають вручну, ланцюговим або стрічковим транспортером, рольгангом або шнеками;
 • рубальні машини із завантажувальним бункером, нахиленим у вертикальній площині, деревина в якому переміщається за рахунок гравітаційних сил;
 • рубальні машини з комбінованим завантаженням;

Щеподробилки можуть бути обладнані гідравлічною системою роликів, що подають, істотно полегшують подачу матеріалу до робочого органу: в завантажувальному бункері встановлені затягуючі валики з зубцями. Валики мають окремий гідравлічний привід від гідромоторів, який може бути з’єднаний з гідравлікою трактора, або мати власну незалежну систему.

4. За способом видалення тріски з машини:

 • видалення тріски вгору тріскачом за допомогою повітряного потоку;
 • видалення тріски вниз на транспортер;
 • “ненаголошене” видалення тріски, що відбувається приблизно в напрямку подачі сировини в машину.

Дискові рубальні машини – пристрій

Дискові щепоруби призначені для подрібнення на тріску круглих та колотих лісоматеріалів, горбилів та рейок.

Діаметр ножового диска (Dд) залежно від продуктивності машини та перерізу подрібнюваних лісоматеріалів становить від 1 до 3 м, кутова швидкість – від 16 до 52 с-1, кількість ножів на диску – від 2 до 16 штук. Кут заточування ножів зазвичай знаходиться в межах від 30 до 45 °. Завантажувальний бункер (патрон) 5 дискових машин може бути похилим або горизонтальним.

Машини із похилим патроном застосовують для подрібнення коротких лісоматеріалів, що надходять до диска під дією сили тяжіння. Похилий патрон складає з горизонтом кут 1 = 45 °, а з площиною диска в плані – 2 = 45-75 °. Горизонтальні патрони (у цьому випадку вибирають 2 = 0-45°) застосовують для подрібнення довгих лісоматеріалів, які подають у машину вручну або горизонтальними транспортерами різних типів. 

Схема різання деревини в дискових рубальних машинах:

а – загальна схема;

б – схема взаємодії подрібненої деревини з плоским диском;

в – схема взаємодії подрібнюваної деревини з гелікоїдальним диском;

1 – ніж;

2 – ножовий диск;

3 – матеріал, що подрібнюється;

4 – кожух;

5 – завантажувальний патрон;

6 – щілина підніжна;

7 – контрніж.

Робочий орган цих машин виконаний у вигляді плоского (б) або профільного (гелікоїдального) (в) диска 2, що обертається у вертикальній площині, оснащеного ножами 1.

Схема утворення елементів тріски в рубальній машині:

1 – ніж;
2 – ножовий диск;
3 – матеріал, що подрібнюється;
4 – кожух;
5 – завантажувальний патрон;
6 – підніжкова щілина;
7 – контрніж;
8 – тріска

Подрібнювач деревини Farmi. Особливості та переваги

Основним обладнанням для виробництва тріски на лісосіці є пересувний подрібнювач деревини.

Даний тип обладнання легко встановлюється на триточкову навішування трактора, приводиться в дію від ВОМ і легко може перевозитись у будь-яке місце, куди є доступ трактора. Деревина, що переробляється, подається в бункер вручну або за допомогою маніпулятора і викидається у вигляді тріски через випускну трубу на відстань до 4 метрів у будь-який бік.

Тріску можна використовувати для опалення в котлах та інших цілей. Нижче наведено основні технічні характеристики дробарок «Farmi Forest», які пропонує компанія «Д ЛАЙТ». У виробництві сучасних моделей подрібнювачів використовуються високоякісні матеріали та передові технології.


Високопотужні дводискові дробарки деревини Farmi використовуються для отримання високоякісної паливної тріски зі стовбурів дерев, колод, відходів пилорам, бруса тощо. матеріалу і мають наступні переваги:

 • Триступенева система дроблення матеріалу.
 • Регульований розмір тріски від 7 до 25 мм (за спеціальних умов до 4 мм).
 • Велика кількість корисних додаткових речей (додаткові ножі, електронна система запобігання поломкам, металевий конвеєр, що подає, та ін.)
 • Широкий модельний ряд: від недорогих простих моделей з ручною подачею матеріалу до високопродуктивних подрібнювачів з конвеєром та маніпулятором.
 • Продуктивність від 5 до 100 кубометрів/година залежно від моделі
 • Максимальний діаметр колоди до 180-380 мм (залежно від моделі)
 • Можливість укомплектувати дробарку електронною системою запобігання поломкам «NO STRESS», власною гідросистемою та іншими корисними опціями. Електронна система “NO STRESS” відстежує оберти обертання двигуна трактора і при їх падінні відключає подачу дерева в дробарку. При відновленні обертів – подача автоматично відновлюється. Рубальна машина, з такою системою має наступні переваги: – однорідність тріски; уникнення непотрібної зупинки двигуна трактора; забезпечує більш високу продуктивність; можливість використання трактора з менш потужним двигуном
 • Високоякісна тріска зі стовбурів дерев
 • Моделі з гідравлічними валиками, що подають – легка подача будь-яких матеріалів
 • Низьке енергоспоживання – бункер, що подає, розташований під кутом до дроблювального диска. Подача матеріалу під кутом зменшує опір подачі та витрата палива.
 • Труба викиду тріски повертається на 360 град.
 • Виробляється у Європі (Фінляндія).

Порівняння характеристик ще подробилок різних виробників

Пропонуємо ознайомитись із основними технічними характеристиками подрібнювачів деревини, представлених на ринку України.

Виробник:Захід Агросервіс ПлюсFarmi ForestХеммель-Україна
Модель подрібнювача/характеристикиПЛ-160260HFRM 800.5
Тип дробаркиДискового типу з трьома ножами, що рубаютьДискового типу з двома або трьома ножами, що рубають, і двома контрножами, які регулюютьсяДискового типу з двома або трьома ножами, що рубають
Дробильний диск – діаметр, мм8001460795
Дробильний диск – товщина, мм4050
Діаметр дробної деревини, ммдо 160до 260до 160
Розміри фракції тріски на виході, мм5-20регулюється: 4-2510-25
Максимальна продуктивність, м/куб/год.до 9до 10-4015
Розмір завантажувального отвору, мм210х210820х787210х210
Труба викиду тріски обертається на:360°360°360°
Висота викиду тріски, м2,43,52,8
Гідравлічна система
Гідравлічна система використовується для подачі деревини в робочу зонуУ головному корпусі встановлені 2 валики з зубцями, що затягують.У головному корпусі встановлені 2 валики, що затягують, із зубцями діаметром 280 мм.У головному корпусі встановлені 2 валики з зубцями, що затягують.
Потужність, кВт7570-11575
Частота обертання диска, об/хв1000540-10001000
Швидкість подачі деревини, м/с0,330,50,35
Вага, кг560800925

Ми використовуємо файли cookie відповідно до нашої Політики щодо використання файлів cookie щоб зробити ваш досвід кращим.

Call Now Button