fbpx

Купівля маніпулятора б/в 27.07.2023

Вирішили купити маніпулятор б/в або конверсійний маніпулятор? Деякі обирають моментальну економію та віддають перевагу маніпуляторам, якими рясніють дошки оголошень. Не слід забувати, що кран-маніпулятор – це складний гідро-технічний механізм. Він працює при високих навантаженнях і під високим тиском (до 350 bar). Кран може представляти потенційну небезпеку та загрозу майну, здоров’ю і навіть життю людей при неправильному використанні. Дуже небезпечно використовувати несправні та несертифіковані крано-маніпуляторні установки!

Як потрапляє кран маніпулятор б/в у продаж

Проаналізуємо, звідки береться кран б/в в Україні? Його ж не купував пенсіонер, щоб раз на рік возити з саду яблука, як розповідають про “свіжопригнані” з Європи авто. Отже, кран-маніпулятор купувався для певних бізнес-цілей, причому за рахунок залучених кредитних коштів. Тому позбуватися його ніхто не буде до тих пір, поки маніпулятор приносить прибуток своєму власнику. Обмеження складає термін експлуатації та зношування вузлів і агрегатів. При настанні яких забороняється подальше використання крану з подальшим капітальним ремонтом або утилізацією. За економічної недоцільності робити капітальний ремонт або платити за утилізацію, власники вирішують замінити кран-маніпулятор на новий. А старого КМУ вирішують позбутися, хоч за ціною металобрухту.

Ось такий “металобрухт” і завозять під різним виглядом в Україну. Кран, який виробив свій ресурс, провалявся просто неба, потім підфарбований із законопаченими течами гідрообладнання пропонується в продаж і вже зовсім не за ціною металобрухту. Встановлений на автомобіль “на око” некоректно і без розрахунків та випробувань маніпулятор може призвести до конструктивної поломки рами вашого автомобіля або його перекидання. Хоча часто просто не виконає завдання і вимагатиме дорогого та довгострокового ремонту, що призведе до незапланованих витрат та простою вашого автомобіля.

Ремонт маніпулятора та реєстрація в органах технагляду

Навіть якщо ви купили кран-маніпулятор відомої марки (HIAB, PALFINGER, UNIC, TADANO та ін.), не факт, що запчастини на цю модель десятирічної давності ще виробляються і поставляються на наш ринок. Уточнюйте у дилерів, щоб потім не довелося запчастини замовляти у сусіда-токаря, а прокладки вирізати самостійно. Більшість кранів-маніпуляторів вироблених для європейського чи азіатського ринку обладнуються різними системами управління, контролю та безпеки, які в наших умовах іноді навіть неможливо діагностувати. У такому разі високотехнологічне обладнання, навіть із пультом дистанційного керування до нього, перетвориться на баласт, який і викинути шкода та відремонтувати неможливо. Така економія може призвести до значних витрат та непоправних втрат. До того ж всю техніку, вантажопідйомністю понад 1 тонну та вантажним моментом понад 40 кН*м, необхідно реєструвати та отримувати дозвіл на використання у “Держгірпромнагляді” України. Це буде дуже проблемно зі старим несертифікованим краном-маніпулятором.

Автомобіль з краном маніпулятором б/в

Що стосується завезених з-за кордону автомобілів з уже встановленими маніпуляторами, якщо вам пощастило, то автомобілі ще послужать при відповідному ремонті та обслуговуванні. А ось доцільність капітального ремонту маніпулятора варто прорахувати та порівняти із заміною на новий. Прийнятним у нинішніх умовах варіантом для економії може бути встановлення нового маніпулятора на б/в вантажівку. У будь-якому випадку, обираючи собі кран-маніпулятор, вибирайте насамперед надійного партнера, який здатний технічно грамотно підібрати, точно розрахувати, якісно встановити, своєчасно обслужити та швидко відремонтувати Вашу краноманіпуляторну установку. Наша компанія має всі можливості для цього і буде вам надійним партнером та вірним другом у період експлуатації маніпулятора.

Ми використовуємо файли cookie відповідно до нашої Політики щодо використання файлів cookie щоб зробити ваш досвід кращим.

Call Now Button