fbpx

ВИБІР КРАНА-МАНІПУЛЯТОРА 27.07.2023

Як вибрати кран-маніпулятор?

Необхідність перевозити та переміщати вантажі існує у всіх галузях та на всіх етапах виробництва та доставки товарів. Відповідно, виникає потреба в їх завантаженні та розвантаженні, для чого використовуються різні підйомні машини та механізми. Не всі місця, в яких здійснюється навантаження або розвантаження, обладнані підйомною та навантажувальною технікою та придатні для її використання – у таких випадках оптимальним рішенням є використання вантажних автомобілів, оснащених кранами-маніпуляторами.

Ні для кого не секрет, що один вантажний автомобіль із краноманіпуляторною установкою, керований однією людиною – водієм-оператором КМУ, може замінити кілька одиниць дорогої спеціалізованої техніки, керованої спеціалізованими водіями: транспорт для перевезення вантажів, навантажувач, підйомний автокран; та заощадити на доставці всієї техніки до місця виконання робіт, на розмірі майданчика, що використовується для операцій, та на кількості задіяних підсобних робітників.

Як підійти до вибору маніпулятора? Питання відповідальне і потребує точного та уважного відношення.

Якщо у Вас вже є вантажний автомобіль і з’явилася необхідність і бажання встановити на нього кран маніпулятор, то обладнання варто підбирати виходячи з технічних особливостей автомобіля та вантажопідйомності, з урахуванням габаритів і ваги вантажу, що перевозиться.

Якщо Ви хочете створити спеціалізований автомобіль з нуля, то в цьому випадку з’являється можливість підібрати шасі автомобіля (КРАЗ, МАЗ, КАМАЗ, ГАЗ, Урал, ЗІЛ TATA, MAN, IVECO, ISUZU, HYUNDAI, FOTON, FORD, AVIA, SCANIA і ін.), навантажувальну або бортову платформу, модель і тип крана маніпулятора, розташування та спосіб монтажу та підключення відповідно до індивідуальних вимог та техніко-економічних розрахунків. У будь-якому випадку, слід звернутися до фахівців у даній галузі, які здатні не тільки продати Вам той чи інший товар, а й професійно здійснити необхідні розрахунки, якісно виконати роботи, а також провести комплекс випробувань, які підтвердити відповідними документами.


До складу нашої компанії входить ліцензований (ліцензія Мінпромполітики) конструкторський відділ та сертифіковане (сертифікат ISO 9001-2001) виробництво. Компанії надано Міжнародний VIN – код виробника автомобілів. Важливим фактором є досвід компанії, наше підприємство працює у цій галузі близько 10 років. Звернувшись із запитом щодо підбору підйомної техніки та спецавтомобілів до фахівців нашої компанії, Ви отримаєте кваліфіковану та технічно обґрунтовану пропозицію вирішення Ваших «вантажних питань». Наша техніка здатна “розвантажити” частину Ваших проблем!


Ми є офіційним представником провідного італійського виробника гідравлічних кранів маніпуляторів AMCO VEBA, який пропонує більше двохсот моделей кранів, різної вантажопідйомності та конфігурації, кожну з яких можна замовити в різній комплектації та виконанні, що дозволяє найбільш точно підібрати КМУ згідно з умовами та вимогами замовника. У деяких випадках індивідуальні технічні умови використання КМУ вимагають більш точного вертикального підйому та опускання вантажу, для цих цілей використовуються лебідки, що встановлюються на стрілі крана або тросові крани-маніпулятори.


Наша компанія співпрацює з великим південнокорейським виробником підйомної техніки DONGYANG MECHATRONICS, який представлений лінійкою тросових кранів маніпуляторів (вантажним моментом від 14 до 61 т) з телескопічною стрілою Hexa (заввишки до 32 метрів). Повний спектр сервісних послуг з обслуговування та ремонту маніпуляторів: цілодобова «Гаряча лінія», мобільні сервісні бригади, мережа сервісних пунктів, технічна документація, кваліфікований персонал, прямий доступ до виробника, склад запасних частин – все це дозволяє надійно використовувати та якісно обслуговувати обрану техніку.

Підбір маніпулятора під вантаж

Припустимо, ви вже вибрали маніпулятор, і тепер, потрібно визначити, чи підійде він вам для роботи? В першу чергу необхідно знати хоча б зразкову масу вантажу, який належить транспортувати, та його габаритні розміри.


Велике значення має відстань від того місця, куди зможе під’їхати машина, до об’єкта, що перевозиться. Якщо цей невеликий виріб до 3 т, що знаходиться безпосередньо з місцем стоянки авто, достатньо маніпулятора до 5 тонн.


Варто враховувати, що вантажопідйомність техніки пов’язана безпосередньо з вильотом стріли. А тому, чим далі знаходиться об’єкт, що перевозиться, тим менша вага зможе підняти кран. Відповідно, якщо дистанція складає більше 9 метрів, маніпулятор знадобиться важкий, навіть для завантаження щодо невеликого виробу.


А тепер докладніше, як правильно зробити розрахунки.

Яка вантажопідйомність крана-маніпулятора?

Однозначно назвати максимальний тоннаж складно, оскільки він залежить від самої машини та встановленої на неї КМУ. За класами самонавантажувачі поділяються на легкі, здатні перевозити 3-5 тонн, середні – 5-10 та важкі – від 10.


Можливості самого крана залежить від дальності, яку потрібно зробити виліт стріли. У безпосередній близькості він може завантажити 3 тонни і більше, а на великій відстані ця величина скоротиться приблизно втричі. При цьому до класу техніки максимальний виліт не має жодного відношення та залежить виключно від конкретної моделі. Наприклад, представник середнього класу може мати стрілу 14 м, тоді як важкий маніпулятор – 10 м. Тому, як показує практика, ключову роль цей параметр відіграє рідко.


Щоб розрахувати масу, яку автоманіпулятор може підняти з певної дистанції, слід дізнатися значення вантажного моменту моделі.


Наприклад, є вантажівка з маніпулятором – 10 т, до об’єкту – 8 м.


Усі розрахунки виробляємо з такої формули – M=GxL, де М – вантажний момент, L – виліт стріли, G – маса вантажу. У разі G=M/L, 10/8=1,25, тобто. автоманіпулятор із вантажним моментом 10 тонн на відстані 8 метрів здатний підняти вантаж до 1250 кг. А ось з трьох метрів ця ж модель подужає понад 3000 кг. Варто мати на увазі, що дані результати ідеальними є лише в теорії, на практиці вони будуть дещо меншими – приблизно на 5%.

Як розрахувати максимальну вантажопідйомність?

Зробити це можна за допомогою тієї ж формули M = GхL.


Припустимо, планується перевезення побутівки, що важить 1200 кг, а від майданчика стоїть на відстані 4 м. Тоді 1,2 х4 = 4,8. Це означає, що з завданням цілком впорається кран-маніпулятор 5 т.


А от якщо таку саму побутівку доведеться вантажити з відстані 12 метрів, маніпулятор знадобиться 15-тонний.


Сподіваємось, ця інформація допоможе нашим читачам визначити, який кран-маніпулятор потрібен для вирішення конкретного завдання.

Ми використовуємо файли cookie відповідно до нашої Політики щодо використання файлів cookie щоб зробити ваш досвід кращим.

Call Now Button