ІНТЕРВ’Ю ДМИТРІЯ ЛЯШЕНКА КОРРЕСПОНДЕНТУ АСОЦІАЦІЇ БІОЕНЕРГЕТИЧНИХ СТРУКТУР 15.02.2016
У лютому 2016 року наша компанія стала членом організації “Асоціація біоенергетичних структур” (АБС). АБС заснована з метою об’єднання учасників ринку альтернативної енергетики та біоенергетики для створення сильної та впливової професійної спільноти.
Директор ТОВ “Велмаш-Україна” Дмитро Ляшенко дав розгорнуте інтерв’ю кореспонденту Асоціації про діяльність наших компаній (Д ЛАЙТ, Велмаш-Україна) на ринку спецтехніки України, проблеми галузі та перспективи впровадження енергозберігаючих технологій у лісових господарствах нашої країни.
Зокрема Дмитро Євгенович зазначив:
“На сьогоднішній день Агентству лісових ресурсів належить близько 80% усіх лісів в Україні, решта – це частково комунальні чи військові лісгоспи. Агентство лісових ресурсів на рік заготовляє приблизно від 12 до 13 мільйонів кубометрів деревини. З них близько 10-15% становлять порубкові залишки у вигляді гілок, верхівок дерев, які за підсумком залишаються на ділянках для перегнивання або просто там же в лісі спалюються.
Але ми всі розуміємо, що це не раціонально і до певного часу, поки газ і паливо коштували дешевше, ніхто цим не займався і не дивився на цей напрямок. На сьогоднішній день, коли все це подорожчало, особливо природний газ, тим більше, що він у нас оплачується в іноземній валюті, лісники задумалися про те, як переробити ці лісосічні відходи, вивезти і, звісно, спалити їх десь не в лісі, а в установці паливної, в котлі, у тому, щоб отримати якусь енергію і пустити цю енергію в правильне русло.
Обсяги у цифрах такі: орієнтовно 1,5 млн. куб.м щорічно спалюється в лісі або залишається для перегнивання. Щоб це було зрозуміло в цифрах, десь близько мільйонів тонн, з кожної тонни можна отримати від 2000 до 3000 Ккал енергії, що можна перевести в гроші і порахувати економію.
Так ось, комплекс про який я почав говорити, був створений нами на базі дробильної установки “Farmi”, виробник Фінляндія. Оснащена ця дробильна установка маніпулятором, встановлена на причепі нашого виробництва, агрегується з потужнішим трактором “МТЗ 1221”. Цей комплекс супроводжується іншим трактором та маніпулятором для вивезення тріски, отриманої на лісовій ділянці до дороги з твердим покриттям, де ця тріска буде далі занурена на автомобіль, відвезена до покупця, безпосередньо до котла, в якому ця тріска має бути спалена для отримання енергії.
Тобто деревні відходи, які раніше просто спалювалися у лісі, тепер дадуть енергію, яка підігріє воду, обігріє наше житло, заощадить паливо та зменшить споживання газу в Україні”.
Повністю прочитати інтерв’ю Д.Є. Ляшенко можна на сайті АБС.
Пропонуємо до вашої уваги відеоролик про роботу згаданого в інтерв’ю комплексу у складі ще подробилки Farmi 260 та крана-маніпулятора Palms у Бабаївському лісовому господарстві (Харківська обл.).
У ролику також можна побачити новий тракторний гідроманіпулятор DLagro нашого виробництва, який призначений для роботи з сипучими вантажами в мішках класу “Біг-Бег”