fbpx

“ОПЕРАТОР МАНІПУЛЯТОРА” ДОДАНО В КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ УКРАЇНИ 06.04.2016

Згідно з наказом Мінекономрозвитку №1084 від 02.09.2015р про затвердження змін у національному класифікаторі України з 01.10.2015 додано наступну професію: Оператор маніпулятора (лісове господарство та лісозаготівля).

Ця професія передбачає наявність 2-х розрядів:

Оператор маніпулятора 4-го розряду:

Завдання та обов’язки. Управляє маніпулятором, оснащеним захопленням для подачі лісових матеріалів у стаціонарних умовах на лініях деревообробки, двощелепним грейфером для шматкових відходів, шестипелюстковим грейфером для сипких тирси, тріски, відходів лісопилки та скрапу. Містить у технічно справному стані та проводить правильну експлуатацію всіх механізмів обладнання. Веде журнал обліку роботи маніпулятора.

Повинен знати. Конструкцію та принцип дії обладнання, що обслуговується; схеми керування та граничні навантаження та розвантаження автомобілів, причепів, платформ, правила дорожнього руху.

Кваліфікаційні умови. Професійно-технічна освіта. Перепідготовка та стаж роботи з технологічно-суміжної професії 3 розряди – не менше 1 року.

Оператор – маніпулятор 5-го розряду:

Завдання та обов’язки. Управляє маніпуляторами, обладнаними на шасі автомобілів і тракторів, а також у складі спеціальних лісових машин з відповідними робочими органами, на підтягуванні, навантаженні на лісовозний транспорт, розвантаженні з лісовозного рухомого складу лісоматеріалів, лісохімічної продукції, прядів, осмолу та укладання участі у здійсненні технологічного процесу лісозаготівель. Проводить технічне обслуговування обладнання. Перевіряє придатність та кріплення всіх механізмів та пристроїв, регулювання гальм та дію допоміжних пристроїв. Бере участь у ремонті обладнання, що обслуговує. Веде облік роботи маніпулятора.

Повинен знати. Конструкцію та кінематичні схеми, правила експлуатації вантажних механізмів, що обслуговуються; граничну вантажопідйомність обладнання; правила завантаження та розвантаження рухомого складу (автомобілів, тракторів, причепів, платформ) та переміщення вантажів; правила дорожнього руху; основи електроніки та слюсарну справу.

Кваліфікаційні умови. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за фахом оператора маніпулятора 4 розряду – не менше 1 року.

Ми використовуємо файли cookie відповідно до нашої Політики щодо використання файлів cookie щоб зробити ваш досвід кращим.

Call Now Button