fbpx

УЧАСТЬ ЄБРР У РОЗВИТКУ КОМПАНІЇ Д ЛАЙТ 15.02.2022

Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський союз та Сполучені Штати Америки допомагають оптимізувати провідного українського виробника спецтехніки

Toyota є одним із найвідоміших виробників, який будує свій успіх на принципах бережливого виробництва – це спосіб зробити більше з меншими витратами: менше людських зусиль, обладнання, часу та простору.

Вони впевнені в концепції постійного вдосконалення і прагнуть наблизитися до того, щоб надавати клієнтам саме те, що вони хочуть, коли вони цього хочуть. Компанія DLIGHT, провідний виробник техніки в Україні, також добре розуміє важливість цих принципів.

За підтримки ЄБРР, ЄU та USA через Фонд впливу на малий бізнес (SBIF), DLIGHT зміг реалізувати принципи постійного вдосконалення, побудувавши ефективну виробничу систему з оптимізованою швидкістю виробництва та споживанням ресурсів, а також покращений оперативний контроль.

Від новачка до лідера!

У 2002 році на Українському ринку виник попит на крани-маніпулятори, саме в лісовій галузі, для завантаження лісу на транспортні засоби. DLIGHT запустили з нуля, з гаража свого засновника Дмитра Ляшенко.

Спочатку почали з ремонту обладнання, далі запустили продажі нових кранів-маніпуляторів, і кінцевим продуктом стало виробництво лісовозів. Так тривало до 2018 року, доки не сталася криза в лісовій галузі, продажі перестали зростати, компетенції менеджерів не вистачало для експертних продажів, на виробництві не вистачало замовлень, щоб подолати точку беззбитковості.

Тому компанії довелося змінити фокус до сільськогосподарської промисловості, яка швидко зростала в Україні. “Наприкінці 2018 року ми почали зі змін у відділі продажів, повністю змінивши його структуру. Запровадили нову CRM-систему, IP-телефонію, визначили нові KPI для менеджерів, посилено почали розвивати компетенції менеджерів з телефонних продажів. Це вплинуло на всю бізнес-модель компанії”, – розповідає Дмитро. Зміни дали результат, дозволивши DLIGHT розширитися та стати провідним українським постачальником та виробником спеціалізованої техніки для лісового господарства, сільського господарства та комунальної промисловості.

Основним напрямком стала аграрна галузь – клієнти сільгоспвиробники, тим більше, що сільське господарство в Україні різко набирало обертів.

Однак зростання та репутація DLIGHT мали і свої негативні сторони – попит на її продукти та послуги значно зріс, що чинило тиск на бізнес.

Визначення та послаблення точок тиску!

У другій половині 2020 року компанія почала зростання, розвинувся експорт за межі України і вже наприкінці цього року у планах відділу продажів на 2021 рік була велика кількість замовлень, з якими виробництво не змогло б впоратися. “Попит на наш кран-маніпулятор DLArgo для аграріїв перевищив наші виробничі потужності в 1,5 рази”, – пояснює Дмитро. Компанія не могла прогаяти такий шанс і з цього моменту почалися зміни на виробництві. “Ми хотіли впоратися з цим завданням і збільшити нашу виробничу потужність кранів до 1000 на рік і кран-маніпуляторів утричі, але без збільшення капітальних вкладень”, – зазначає він.

Наприкінці 2020 року компанія DLIGHT спільно з консалтинговою компанією BPI group за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) – розпочали спільний проект зі створення потоку цінності одиничних виробів. Метою проекту стало збільшити виробництво кранів-маніпуляторів DLAgro в 3 рази, та довести можливості виробництва до 1000 кранів на рік з тактом 4 шт на добу. Без збільшення капіталовкладень! Проект тривав 4 місяці і результатом стала чітка впевненість, підтверджена цифрами, що нам це вдалося!

Консультанти BPI group трансформували виробничі процеси DLIGHT, визначивши ключові чинники продуктивності та правила внутрішньої логістики і поповнення запасів, а також збалансувавши виробничий потік. Звичайно, це спричинило зміни по всьому виробництву:

  • підвищилась керованність процесами;
  • зросла компетентність майстрів на ділянках;
  • впроваджено елементи бережливого виробництва – 5S;
  • з’явилися чіткі цілі;
  • усвідомленість того, що відбувається на підприємстві;
  • виросла культура виробництва;
  • розроблено СОП;
  • впроваджено щоденні командні зустрічі;
  • з’явилася залученість на кожному рівні виробничого процесу;
  • та збільшення якості продукції, що дозволило вийти на інші ринки.

“Ми поставили чітку дорожню карту та цілі, підвищили обізнаність про те, що відбувається на підприємстві та про наші пріоритети, зробили позитивні зрушення в культурі виробництва та залученні персоналу. Усі ці зміни призвели до оптимізації виробничих процесів, що дозволило нам збільшити виробничі потужності”, — підсумовує Дмитро.

В результаті спільного проекту з консалтинговою компанією BPI group продуктивність DLIGHT зросла втричі, частка експорту в товарообігу зросла з 20 до 30 відсотків, а чистий прибуток компанії збільшився більш ніж вдвічі.

Високі амбіції!

У 2022 році компанія готова до більш серйозних викликів! Отримані знання у спільному проекті – це перший крок у трансформації компанії. Наприклад, зміни фінансових показників компанії DLIGHT в період з вересеня 2020 року по вересень 2021 року:

  • Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зріс у 2,2 рази.
  • Частка експорту у обороті зросла з 20% до 30%.

Наразі DLIGHT реалізує ще один консалтинговий проект, спрямований на автоматизацію системи обліку. Співпраця з ЄБРР дає можливість більше інвестувати в такі проекти для підвищення ефективності підприємства.

“Ми очікуємо, що проект допоможе нам покращити якість фінансового планування та ефективність оперативного та стратегічного управління, а також підготує компанію до подальшого масштабування. Адже наша амбітна мета – вийти на рівень Toyota”, – ділиться Дмитро.

Ми використовуємо файли cookie відповідно до нашої Політики щодо використання файлів cookie щоб зробити ваш досвід кращим.

Call Now Button